Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

10. Sputnik nad Polską

| 14 marca 2017

Już po raz 10. Rosyjski Sputnik przelatuje nad Polską, zatrzymując się także w Nowym Sączu. Zapraszamy do kina SOKÓŁ na mini replikę festiwalu od 17 do 19 marca. Wszystkie projekcie odbędą się w kinie Sokół w Nowym Sączu przy ulicy Długosza 3.

17 III PIĄTEK – 18:00

SYNDROM KUKIEŁKI

reż. Elena Chazanowa, Rosja/Szwajcaria/Niemcy, 2015, 101 min, 16+

wyst.: Jewgienij Mironow, Czułpan Chamatowa, Merab Ninidze

Pietia od małego był zakochany w teatrze kukiełkowym, jednak jeszcze bardziej zawładnęła jego sercem prawdziwa dziewczynka, Liza. Pietia tworzy Lizę jak Pigmalion Galateę – staje się dla niej ojcem, przyjacielem, mężem… Jeśli jednak Pigmalion cierpiał, ponieważ nie mógł ożywić kamienia, to Pietia boryka się z odwrotnym problemem: Liza jest żywą kobietą, która nigdy mu nie ulegnie i nigdy nie będzie należeć tylko do niego… Jest to historia miłości absolutnej twórcy do własnego dzieła.

17-19 marca

18 III 2017 SOBOTA – 18:00

O MIŁOŚCI

reż. Anna Melikian, Rosja, 2015, 115 min 16+

wyst.: Renata Litwinowa, Michaił Jefriemow, Maria Szałajewa, Wisilij Raksza, Julia Snigir

„Czym jest miłość?” – to pytanie, na które starają się odpowiedzieć bohaterowie filmu. Film składa się z szeregu przeplatających się ze sobą historii. Jest to kalejdoskop krótkich, zupełnie niepodobnych do siebie opowieści, w których główne role odgrywają różne postacie. Tak oto poznajemy historię młodej pary zafascynowanej anime i ukrywających swoją prawdziwą tożsamość pod przebraniami bohaterów tych japońskich animacji, sekretarki, której szef składa niemoralną propozycję, Japonki, która przyjechała do Moskwy z nadzieją, że to w Rosji spotka prawdziwą miłość, artysty grafficiarza poszukującego ideału piękna i kobiety, którą były mąż zatrudnia do dość nietypowego zadania.

19 III 2017 NIEDZIELA – 18:00

OCHRONA

Aleksandr Proszkin, Rosja, 2015, 116 min, 16+

wyst.: Wiktor Suchorukow, Maria Korowina, Anton Szagin, Irina Wiłkowa-Pierwomaj

Zagubione gdzieś na olbrzymim terytorium Rosji miasteczko, które powstało przy hucie stali. W ochronie huty, razem ze swoimi przyjaciółkami, pracuje główna bohaterka – rudowłosa Kławdia Głotowa. Pewnej nocy czujna Kławdia demaskuje złodzieja żeliwnych tygli. Podczas próby zatrzymania, Kławdia traci przytomność i wpada w objęcia przestępcy. Wystraszony złodziej cuci dziewczynę, po czym ucieka z ukradzionym metalem. Dla Kławdii to spotkanie okaże się fatalne w skutkach.

/źródło: www.kino-sokol.pl/

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!