Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

241. Koncert u Prezydenta

| 16 maja 2016

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na 241. Koncert u Prezydenta w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Koncert odbędzie się w czwartek 19 maja o godzinie 18.00 w Sali Reprezentacyjnej nowosądeckiego Ratusza – Rynek 1.

Duo-Aliada

Duo-Aliada

wykonawcy:
DUO ALIADA:
Michał Knot – saksofon
Bogdan Lakatic – akordeon

Program:
Antonio Vivaldi  – Concerto “La Notte”, G minor RV 439
G. Ph. Händel  –   Sonate G minor, Op.1, No. 2, HWV 360
Edvard Grieg  –  “Suita z czasów Holberga” op.
Manuel De Falla – 7 popularnych pieśni hiszpańsich españolas
Béla Bartók – Rumuńskie tańce

(czas trwania koncertu – 65 min)

DUO ALIADA
Dzięki twórczej interpretacji i ekscytującym repertuarze Duo Aliada mocno zaznaczyło się na międzynarodowej scenie jako jeden z najciekawszych zespołów w swoim rodzaju.
Pomimo tego, że duety powstał dopiero w 2013 roku wygrał jednogłośnie Grand Prix na 12 międzynarodowym konkursie Fidelio. Kolejny rok przyniósł występy w Musikverein w Wiedniu oraz ORF Radiokulturhaus, również w Wiedniu.
W 2015 roku Duo Aliada nagrywał z Ars Produktion  debiutancki album „Nowe kolory przeszłości” i został wybrany do programu „Nowe austriackie muzyczne dźwięki  2016-17”, który otwiera duetowi ALIADA sale koncertowe na całym świecie.
Sezon 2015/16 wygląda szczególnie ekscytująco dla duetu. Duet ma w planie ponad 40 koncertów na trzech kontynentach. Pragnie zachwycać publiczność innowacyjną koncepcją i żywym widowiskowym stylem.

Michał KNOT  –  saksofonista,  urodził się w Polsce w roku 1987, mieszka w Wiedniu. Jako członek Five Sax, Duo Aliada i Wiedeńskiej Orkiestry Saksofonowej,  zyskał miano jednego z najbardziej wszechstronnych saksofonistów swojego pokolenia. Mimo młodego wieku, Michał Knot Występował w całej Europie
a także w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i Chile.Koncertował w tak znakomitych salach jak:
Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, Wiener Konzerthaus, National Concert Hall Taipei, Musikverein w Wiedniu i Monachium Gasteig iin. Nagrał dwa albumy CD  dla austriackiej firmy „Paladino” i dla niemieckiej „ARS”. Dokonał także nagrań dla    przez austriackiego Broadcasting Corporation (ORF) i Southwest Broadcasting (SWR).
W 2013 roku, jako członek Duo Aliada zdobył Grand Prix na XII Konkursie Fidelio w Wiedniu. W konsekwencji przyznano mu tytuł  „Artist of the Year 2014”.

Bogdan LAKATIC – akordeon
Serbski akordeonista,  mieszkający w Wiedniu.  Mimo młodego wieku jest oceniny jako najbardziej obiecujący akordeonista swojego pokolenia.
Występował jako solista i kameralista na festiwalach takich jak Wien Modern, Impuls Graz, ISA. International Composition Festival and Vienna Saxfest. Grał w kilku najważniejszych salach koncertowych w Austrii minn. w Musikverein w Wiedniu,  Brucknerhaus Linz i ORF Radiokulturhaus.
W 2011 roku otrzymał nagrodę od rządu serbskiego za artystyczne osiągnięcia, szczególnie za wygranej trzech konkursów akordeonowych w ciągu jednego roku.
W 2013 roku, jako członek Duo Aliada zdobył Grand Prix na XII Konkursie Fidelio w Wiedniu. W konsekwencji przyznano mu tytuł  „Artist of the Year 2014”. Nagrał albumy CD  dla austriackiego radia ORF i niemieckiej Ars Produktion. Jest stałym członkiem Live Music Now, założonej przez Yehudi Menuhina.
/źródło: wwwmok.nowysacz.pl/

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!