Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

25 spojrzeń – wystawa fotografii Michała Piotrowskiego [fotorelacja i wideorelacja]

| 7 lutego 2017

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz artysta fotografik Michał Piotrowski zapraszają na wystawę fotograficzną
pt. 25 spojrzeń. Wernisaż wystawy odbył się 3 lutego 2017 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, ul. Szwedzka 2.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz kilku zdjęć z wernisażu.

Wystawę zwiedzać będzie można od 3 – 28 lutego 2017 r. od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00.

Wstęp wolny

O autorze:

Michał Piotrowski – nauczyciel, artysta fotografik, absolwent fotografii  UMCS w Lublinie, wieloletni członek  Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor kilkudziesięciu wystaw  fotograficznych w kraju i za granicą. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną. Jego prace można zobaczyć poza wystawami na stronie fotna.dlm.pl Fotografia we współczesnym świecie stała się czymś tak prostym i powszechnym, że zatraciliśmy umiejętność  przeżywania patrzenia na nią. W jednej sekundzie spoglądamy na ekran telefonu, a za moment na ekran aparatu nie pamiętając już o poprzedniej chwili.

Dlatego w tej wystawie prezentuje tylko jeden motyw wykonany różnymi aparatami i technikami, na bardzo odmiennych materiałach. Większość użytych technik fotograficznych pochodzi z XIX wieku. Są wśród nich: talbotypia, papier solny, mokry kolodion,  guma chromianowa, ambrotypia, gumoil, technika chromianowo proszkowa, cyjanotypia, odbitki srebrowe  z negatywów różnego rodzaju oraz kilka odmian w/w technik. Każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem w wielu przypadkach niemożliwym do powtórzenia.

3 - 28 lutego 2017 r.

3 – 28 lutego 2017 r.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!