Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

„Cacko z dziurką” wystawa w Pałacu Młodzieży

| 27 marca 2017

W najbliższy wtorek (28 marca) w Galerii im. Stanisława Szafrana w sądeckim Pałacu Młodzieży odbędzie się wernisaż drugiej edycji przeglądu „Cacko z dziurką”. Na wystawie będzie można zobaczyć prace wykonane w pracowniach rękodzielniczych PM. Pierwsza edycja „Cacka…” skupiała się wokół biżuterii, natomiast tegoroczny przegląd skoncentrowany będzie na sztuce użytkowej i modzie.

Ekologia, poszukiwanie nowych form, szacunek do dawnych technik, szeroko pojęty recycling i zaskakująca kreatywność młodych twórców. To właśnie coś, czym warto się chwalić i na wystawie każdy znajdzie coś dla siebie z wymienionych dziedzin. Filcowe berety, folkowe wzory, wykorzystanie materiałów z odzysku i zabawa formą ceramiczną udowadniają, że bawiąc się materiałem i formą można tworzyć produkty, z których każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Podczas wystawy „Cacko z dziurką” zaprezentują się pracownie Elżbiety Barciszewskiej-Kozioł, Anny Rejowskiej Gumulak, Violetty Roli i Anny Skierskiej. Pomysłodawcą „Cacka z dziurką” i kuratorem wystawy jest Anna Rejowska Gumulak.

Prace będzie można oglądać do połowy kwietnia. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16:00. Zapraszamy!

28 marca

/Źródło: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu/

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!