Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

DKF KOT: Najlepsze polskie 30’

| 29 stycznia 2018

NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER
Polska 2017, 30’, dramat, od 15 lat

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

60 KILO NICZEGO
Polska 2017, 27’, dramat, od 15 lat

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z robotników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

AMERYKAŃSKI SEN
Polska 2017, 26’, dokumentalny, od 15 lat

Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach 90. tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy jego amerykański sen się spełni?

Seans: 30 stycznia g. 17:30, wstęp: Karol Szafraniec

spotkanie z reżyserką filmu: Najpiękniejsze fajerwerki ever – Aleksandrą Terpińską

30 stycznia 2018

 

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Inne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!