Koncert Nazareth w Klubie Miłośników Muzyki Progresywnej

| 19 stycznia 2015

Klub Miłośników Muzyki Progresywnej zaprasza we wtorek 20 stycznia br. o godz. 18.oo do Sali Kameralnej MOK w Nowym Sączu przy Al. Wolności 23 na projekcję koncertu pt. „Razamanaz” – szkockiej grupy Nazareth, który się odbył 13 maja 1985 r. w Londynie.
MI0001398803Zespół powstał w 1968 roku w Dunfermline pod nazwą Shadettes, którą wkrótce zmienił na Nazareth. Po pierwszych dwóch albumach, w których styl grupy nie był jeszcze określony i wahał się pomiędzy country i rock’n’rollem, zespół miał problemy z uzyskaniem uznania producentów i odbiorców. Do produkcji trzeciego albumu, Razamanaz, został zaproszony basista Deep Purple, Roger Glover. Od tego momentu dla grupy zaczęły się czasy największej świetności,  a płyty Razamanaz i Loud 'n’ Proud z 1973 roku wyniosły Nazareth na szczyty list przebojów na zachodzie Europy. Wydany w 1975 roku album Hair of the Dog przyniósł zespołowi uznanie na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.
NazarethKolejną falę popularności zespół odnotował na początku lat 80. po sukcesach płyt The Fool Circle oraz 2XS, ugruntowaną szeregiem świetnych koncertów. Nazareth nagrywa płyty i koncertuje do dziś (w tym kilkakrotnie w naszym kraju). W sierpniu 2013 roku oryginalny wokalista grupy, Dan McCafferty, ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę ze względu na stan zdrowia. W lutym 2014 roku grupa podała, że jego następcą został szkocki wokalista Linton Osborne. Wybór został zaakceptowany i poparty także przez McCafferty’ego. /źródło:MOK Nowy Sącz/

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content