Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Krynica Zdrój]: Arka Noego

| 4 lutego 2016

Zespół powstał w 1999r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato”. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu “Ziarno” zasugerowali nagra-nie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”.

Piosenki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich — gitarzysta, kompozytor i autor (LUXTORPEDA, KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra kilkoro muzyków (Arka gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci – głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie — nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób.

7 lutego

7 lutego

Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty letnie oraz z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée’, w tym do USA.

W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.

Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG –SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim, i w szwedzkim. Istnieje także prze¬kład na język angielski, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski. Istnieją też prze¬kłady na język japoński i języki afrykańskie. /źródło: www.krynicazrodlemkultury.pl/

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Miasto i Gmina Krynica - Zdrój, Wydarzenia w powiecie nowosądeckim

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!