Nasze godziny cierpienia

| 9 marca 2015

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na spektakl  Teatru Cieni pt. ” Nasze godziny cierpienia” w wykonaniu Grupy Teatralnej MOCNI. Spektakl odbędzie się 20 marca o godzinie 17.00 i 26 marca o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej MOK, Al. Wolności 23.

Grupa Artystyczna MOCNI przygotowała wyjątkowy spektakl – utrzymany w konwencji teatru cieni – „Nasze godziny cierpienia”. Połączyliśmy tradycję ze współczesnością. Historia męki Pańskiej została wpleciona w problemy współczesnego młodego człowieka.
Każdy upadek Jezusa to nasz upadek – zbyt wczesna inicjacja seksualna, alkohol, samobójstwo, to tylko niektóre z poruszanych problemów w tym spektaklu.
Jezus Chrystus to nie fikcja, jakieś tam „mocherowe” gadanie, to Przyjaciel, który jest cały czas obok nas. On cieszy się z naszych sukcesów, płacze gdy my płaczemy i jest, czeka na nas gdy odejdziemy, pobłądzimy. Jezus to współczesna postać – ile miałby „Lajków” na fejsie? Czy Weronika byłaby dzisiaj cool? Czy krzyż to tylko ozdoba, naszywka na dżinsach? Po co spowiedź? Czy Msza Święta musi być nudna? Teksty o współczesnych problemach pisane przez młodych połączone ze stacjami drogi Krzyżowej Zbawiciela. Wszystko to ujęte w ramach naszego codziennego życia, „godzin naszego cierpienia”.

Niech ten spektakl przygotuje was do wyjątkowego przeżycia męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – Zbawiciela – Przyjaciela, Kumpla, Kogoś Wyjątkowego, Prawdziwego.
/źródło: MOK Nowy Sącz/

 

20 marca

20 marca

26 marca

26 marca

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content