Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Niedomknięte drzwi

| 20 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy we wtorek, 22 listopada na godzinę 18.00 do Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11 w Nowym Sączu na ostatnie wydarzenie tegorocznego cyklu Łemkowskie Drogi. Podczas spotkania w zabytkowych podziemiach biblioteki Łukasz Połomski będzie rozmawiał z ks. Jarosławem Czuchtą, proboszczem parafii grekokatolickiej w Śnietnicy, Gładyszowie i Wysowej – Zdroju, o cmentarzach łemkowskich, odchodzeniu i pamięci.

Oprawę artystyczną wieczoru stanowić będzie spektakl Teatru Nomina Rosae pt. „Niedomknięte drzwi” w reżyserii Justyny Stasik. Spektaklowi towarzyszyć będzie występ zespołu Zoriuszka, a opierać się on będzie na opowieściach zamieszkujących łemkowską poezję i muzykę, które wydobywamy z zapomnienia, i które posłużyć nam mogą do stworzenia pomostu między niewiarą a nadzieją na nowe życie tam, gdzie, zdawałoby się, świat ten przestał istnieć.

Na wydarzenie wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!
Strona wydarzenia w serwisie Facebook Strona zespołu Zoriuszka w serwisie Facebook

Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu, Sądecka Biblioteka Publiczna, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu i Fundacja Nomina Rosae. Projekt dofinansowany został przez Województwo Małopolskie. 
/źródło: www.nomina.pl/

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!