Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Niedziela z poezją w Domu Historii

| 21 stycznia 2017

Fundacja Nomina Rosae serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie z Bolesławem Leśmianem i jego twórczością w Pokoju na granicy światła i mroku – nowym cyklu artystyczno-edukacyjnych spotkań. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18.00 w Domu Historii na Pijarskiej 21.

Od Nowego Roku postanowiliśmy zrealizować trochę pozamykanych w starożytnych szufladach planów. Jednym z nich było otwarcie salonu poezji i prozy – przestrzeni na wspólne czytanie literatury, przypominanie żywotów poetów i pisarzy, odkrywanie znaczeń i tropienie nieuchwytnego.

Zapraszamy Was do Pokoju na progu światła i mroku – do tego co między-pomiędzy, tam gdzie zaczyna się metamorfoza, gdzie śmierć przestaje ścigać życie, a życie nie ustępuje śmierci, tam gdzie przeczucia zamieniają się w ptaki, a zegar nie wie co zrobić z czasem.

22-stycznia-nomina-2

Nasze pierwsze spotkanie zatytułowane „Sny, groby, sady płanetników i wieczność warcząca” poświęcone będzie poezji Bolesława LEŚMIANA. Poeta urodził się 22 stycznia 1877 r.

Chcemy zaprosić Was do współtworzenia tego wieczoru z nami. Wszystkich chętnych do czytania wybranych utworów Poety prosimy o przesyłanie zgłoszeń z tytułami na adres fundacja@nomina.pl do 20 stycznia.

Tags: , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!