Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

„Powrót do źródła”

| 10 października 2016

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu, jakiego udzielił Ryszard Miłek, artysta malarz dla portalu ziemiasadecka.info.  Zapraszamy!

 

Najświeższe informacje na temat twórczości artysty:

Pastel to nowa farba

Na pierwszy rzut oka prace polskiego artysty Ryszarda Miłka wyglądają jak niektóre z  najznakomitszych obrazów olejnych we współczesnym kanonie. Z tego powodu od wielu lat Miłek cieszy się wielką sławą jako wiodący pastelista w Polsce od 1997r. oraz jako Wiceprezes Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Miłek osiągnął również uznanie za granicą uczestnicząc w ponad 250 wystawach w Europie i Stanach Zjednoczonych, łącznie z Biennale w Londynie i Biennale w Chianciano w 2013r.,
na których jego prace zostały nagrodzone. Jako artysta odniósł wielki sukces na rynku: jego prace znajdują się w kolekcjach malarstwa m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, w Austrii, Polsce oraz w Londynie i zwykle osiągają ceny ok. 6.000 funtów szterlingów.

Twórczość Miłka obejmuje swym zakresem graficzne formy abstrakcyjne, obrazowe pejzaże miejskie jak i zmysłowe postacie, a wszystkie one stanowią prawdziwą ucztę dla oczu. Jednakże twórczość Miłka zawiera jeszcze głębszy „geniusz” ponieważ jego obrazy są w rzeczywistości wykonane techniką pastelu olejnego, a nie farbą olejną.

Podczas gdy niesamowity talent Miłka w operowaniu tym mało popularnym medium prowadzi do tworzenia prac o intensywności i prestiżu obrazów olejnych, jego wybór pasteli nie jest przypadkowy ponieważ pozwala mu na uzyskiwanie jeszcze głębszych odcieni i niuansów barwy wychodzących poza zakres możliwości nawet najbardziej utalentowanych malarzy. Wspaniały talent Miłka do przydawania swoim pracom zdumiewającej głębi oraz mistrzowskie posługiwanie się światłem są rezultatem jego techniki zastosowania jako podłoża miękkiej czarno-białej bazy. Ta baza tworzy na obrazie delikatne odcienie ale nie ogranicza żywiołowości nałożonych na nią abstrakcyjnych barw. Dzięki temu, oko jest wciągane coraz głębiej w poszukiwaniu drogi wiodącej poprzez kolor do tonalnego geniusza leżącego pod nim.

 Helen McFarlane

Ryszard Miłek , z Polski, jeden z najlepszych pastelistów na świecie. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz honorowy członek American Association of Pastel Artists [Związku Pastelistów Amerykańskich]. Jedyny w swoim rodzaju i fantastyczny artysta, którego prace cieszą się uznaniem na całym świecie.

Galeria Gagliardi w Londynie

Obecnie dzieła artysty malarza, Ryszarda Miłka można podziwiać w salonie „AMPER” w Nowym Sączu. W Hotelu – Pensjonacie „Kmicic” w Zakopanem i naturalnie w pracowni artysty, przy ul. Żywieckiej 57 w Nowym Sączu.

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!