Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Przemijanie – wystawa malarstwa Anny Wilk [zdjęcia + film]

| 23 marca 2017

Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza na kolejną wystawę w Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem będziemy mieli okazję podziwiać twórczość artystki malarki Anny Wilk. Wernisaż wystawy odbył się 20 marca 2017 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2.

Wystawa eksponowana będzie od 20 marca do 11 kwietnia 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji i wideo relacji z wernisażu.

O autorce:

Anna Wilk – absolwentka PWSZ Nowy Sącz na kierunku Edukacja Artystyczna oraz Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Uprawiane dyscypliny artystyczne to: grafika, malarstwo, fotografia oraz rysunek. Autorka licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych, jest również laureatką wielu nagród m.in. Nagrody głównej Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu w XIV edycji konkursu fotograficznego „Skarby Małopolski” – kategoria artystyczna, III miejsce w I ogólnopolskim Biennale Młodej Polskie Sztuki pod hasłem: „Dyplom początek drogi”.

Kilka słów od autorki:

Urodziłam się i mieszkam w Nowym Sączu. Pracę nad cyklem „Przemijanie”, rozpoczęłam w 2009 roku, jeszcze jako studentka PWSZ. Stare opustoszałe domy z jednej strony budziły we mnie lęk, a z drugiej podsycały fascynację i ciekawość. Znalezione budynki starannie fotografowałam, a zgromadzony materiał postanowiłam wykorzystać w mojej pracy licencjackiej. Będąc na ostatnim roku studiów wybrałam pracownię malarstwa prof. dr hab. Janusza Orbitowskiego. Na początku skupiłam się na tym, żeby wiernie odwzorować fotografię. Szybko jednak zrozumiałam, że „sztuka nie odtwarza widzialnego, lecz czyni widzialnym” (Paul Klee). Od tamtej pory tworzę w oparciu o własny indywidualny język. Nadal inspirują mnie znane z życia codziennego motywy, jednakże wzbogacam je o moje subiektywne spostrzeżenia i emocje.

20 marca – 11 kwietnia 2017

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!