Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Rekolekcje Filmowe – Ostatnia rodzina

| 21 listopada 2016

Wieczór poprowadzi Grzegorz Wacław „Dziki”, muzyk – jeden z bohaterów książki „Radykalni”, która stała się bestsellerem na rynku wydawniczym. Po spotkaniu można będzie nabyć koszulkę zaprojektowaną przez artystę oraz tomik „radykalnych” wraz z autografem naszego gościa.

24 listopada

24 listopada

Grzegorz Wacław „Dziki” – były anarchista. Jego poruszające świadectwo zdominowało książkę o nawróconych muzykach rockowych „Radykalni” autorstwa Marcina Jakimowicza. Ojciec czworga dzieci. Mieszka w Warszawie. Prowadzi sklep „Mocne Ramię”.

Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka, Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę, nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem, Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…
/źródło: www.kino-sokol.pl/

Tags: , , , ,

Kategoria: Inne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!