Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

[Foto i wideo relacja]: Ryszard Miłek – Żywioł abstrakcji – wystawa malarstwa

| 14 grudnia 2016

Urząd Miasta Nowego Sącza serdecznie państwa zaprasza do obejrzenia wystawy prac artysty malarza Ryszarda Miłka pt. „Żywioł abstrakcji”. Ekspozycja dostępna będzie do 30 grudnia 2016 r., która zwiedzać można od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej, przy ul. Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu.

Obrazy na płótnie w technice oleju i akrylu emanują siłą mocnych zestawień kolorystycznych, ekspresją emocjonalną i żywiołowością wizji. To jeszcze jedna ścieżka artystyczna, za która podąża niespokojny duch Ryszarda Miłka.

8-30 grudnia

8-30 grudnia

Artysta odnosi sukcesy nieustające na całym świecie. Był wielokrotnie nagradzany m.in. na Międzynarodowym i Europejskim Biennale Pasteli, trzykrotnie, dwa razy otrzymując pierwsze miejsce i raz wyróżnienie honorowe im. Jerzego Madejskiego, który był admiratorem jego malarstwa.

Współpracuje z wysoko notowaną na świecie Gagliardi Gallery w Londynie, która jest organizatorem Światowego Biennale Sztuki w Londynie i Międzynarodowego Biennale Sztuki w Chianciano. Dzieła Ryszarda Miłka były w tych eventach nagradzane. Druga nagroda w Londynie i tamże wyróżnienie za „Mistrzostwo” i trzecia nagroda w Chianciano świadczą jak ceniona jest sztuka artysty nowosądeckiego w Europie. Galeria Galgiardi tak napisała o Miłku „Ryszard Miłek, jeden z najlepszych pastelistów na świecie. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz honorowy członek American Association of Pastel Artist (Związek Pastelistów Amerykańskich).Jedyny w swoim rodzaju i fantastyczny artysta, którego prace cieszą się uznaniem na cały świecie”. A Dyrektor Maria Galgiardi napisała te sugestywne słowa pod adresem dzieł Ryszarda „Znakomity kunszt Miłka polega na jego umiejętności tworzenia enigmatycznych, abstrakcyjnych form i figur z fuzji świetlistych kolorów i niebiańskiej głębi, która przywołuje widza do wejścia, zadziwiając jego zmysły i pobudzając umysł. Jego technika w posługiwaniu się pastelami olejnymi nie ma sobie równych ,pozwalając mu na mistrzowskim wykorzystanie światłocienia”.

Prestiżowy Sacchi Magazine wychodzący w Londynie zamieścił reprodukcję dzieła Ryszarda Miłka.

Wybitny reżyser i przyjaciel artysty, zmarły niedawno Krzysztof Krauze tak komentował sztukę Ryszarda Miłka, wg. artysty nader trafnie:

„Przeżywam pastele Ryszard Miłka jak muzykę jazzową .Słyszę współpracujące ze sobą instrumenty. Słyszę partie solowe tu, saksofon tam perkusję, dalej kontrabas. Widzę nieustanna rozmowę, zawsze czujnych, nasłuchujących się wzajemnie muzyków w Przemienionych w kolory i formy. Odnajduję powoli linię melodyczną spróbujcie tak na to spojrzeć, odkryjecie nową przestrzeń tych niezwykłych obrazów”.

Przydatne linki:

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!