Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Samotność – wystawa fotografii Marka Strzałkowskiego [fotorelacja]

| 3 marca 2017

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autor Marek Strzałkowski zapraszają do zwiedzania wystawy fotografii pt. Samotność. Wernisaż odbył się 3 marca 2017 r. o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z otwarcia. W najbliższym czasie pojawi się też krótki filmik.

Wystawa eksponowana będzie w dniach 3 – 18 marca 2017 r., od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 17.00.
Wstęp wolny.

O autorze:

Marek Strzałkowski, artysta fotograf mówiący o sobie bardzo skromnie cyt. „…właściwie nie mam czym się chwalić.  Dlaczego? Normalny człowiek, gdy potrafi właściwie ocenić swoje zdolności, powinien być potem konsekwentny. Doskonalić je, przy okazji zarabiając pieniądze. No, może jeszcze jakieś hobby”.

Od młodości trenował. Gdy trenerzy podnoszenia ciężarów widzieli już w nim przyszłego mistrza, przerzucił się na zapasy. Walczył z olimpijczykami.  Znudzony konwencją, zajął się ekstremalną walką wręcz. Fotografuje od wczesnej młodości.  Ale tylko to, co go fascynuje. Po ukończeniu studiów, jako lekarz weterynarii, pracował w dziewięciu zakątkach Polski. Jednak tylko tam, gdzie było  pięknie i fotogenicznie.  Zawsze w ciężkim terenie. Jednocześnie, tworzył fotoreportaże i albumy. Był instruktorem walki wręcz w szkole przetrwania. Od 25 lat, aż do dzisiaj, jest  związany z wojskowymi jednostkami specjalnymi, między innymi z Gromem.  Obecnie, wciąż fotografuje, podróżuje, trenuje i uczy chętnych walki wręcz.

Cyt. ”Czy jest to normalne?  Gdybym się na czymś skupił, nie rozpraszał… Ale chyba bym nie umiał. No i dobrze. Nie żałuję”.

3 – 18 marca 2017 r,

Tags: , , , , , , ,

Category: Polecane

Comments are closed.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!