Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Światowy Dzień Fotografii z Sądecką Grupą Fotograficzną

| 3 sierpnia 2017

Już 19 sierpnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Fotografii. Z tej okazji Sądecka Grupa Fotograficzna przygotowała specjalne wydarzenie, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Podczas imprezy będą miały miejsce panele tematyczne, spotkania autorskie, warsztaty, a także projekcja filmowa. Dodatkowo dla gości przewidziana jest wystawa zabytkowego sprzętu fotograficznego, foto-ścianka oraz smaczny poczęstunek.

19 sierpnia

Nasze wydarzenie rozpoczniemy od panelu tematycznego wprowadzającego nas w świat „rysowania za pomocą światła”. Razem powrócimy do czasów Daguerre’a i Niépce’a, aby następnie przenieść się w XXI wiek i lepiej zrozumieć fenomen popularyzacji fotografii na świecie. Podsumowując poprzedni wykład, wyruszymy w dalszą podróż, w trakcie której omówimy jaką rolę w dzisiejszych czasach odgrywają aparaty w naszych smartfonach.

Kolejną część wydarzenia rozpocznie Kamil Bańkowski, który opowie o architekturze krajobrazu oraz fotografowaniu w podróży. Następnie zaprezentujemy sposób ukazania piękna i zmienność otaczającego nas świata przy wykorzystaniu fotografii poklatkowej.

Ostatnim prelegentem będzie Krzysztof Racoń – dokumentalista, opowiadający o ludziach, miejscach i przywiązaniu do nich, a także o wszechobecnym przemijaniu. Na zakończenie zaprosimy uczestników na projekcje filmową, która przedstawi biografię wybitnego brazylijskiego fotografa – Sebastião Salgado.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20.00 pod adresem:

WWW.SADECKAGF.PL/SDF2017

Organizatorzy: Sądecka Grupa Fotograficzna, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „Orion” oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!