Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

ZBIERAMY PAMIĄTKI ZWIĄZANE Z HISTORIĄ 1 PUŁKU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

| 8 czerwca 2019

Szanowni Państwo, zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w gromadzeniu pamiątek związanych z 1 Pułkiem Strzelców Podhalańskich.

Wraz ze współorganizatorami – miesięcznikiem i portalem internetowym Sądeczanin i Karpackim Oddziałem Straży Granicznej rozpoczynamy ogólnopolską akcję społeczną „Zbieramy pamiątki związane z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich – stwórzmy wspólnie wystawę w Nowym Sączu“.

Celem akcji jest pozyskanie od ofiarodawców pamiątek związanych z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, takich jak: fotografie, druki ulotne i okolicznościowe, odznaczenia, odznaki, mundury lub ich elementy, broń, dokumenty, zapisy relacji i wspomnień, korespondencja, albumy rodzinne itp.

Darczyńcy będą mieli możliwość czynnego zaangażowania się w tworzenie izby pamięci w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, noszącego imię „1 Pułku Strzelców Podhalańskich“. Muzeum obejmie nadzór merytoryczny nad tą wystawą.

Pamiątki i materiały archiwalne można przekazywać lub udostępniać do zeskanowania czy sfotografowania pracownikom Działu Historyczno-Archeologicznego Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Zbiórka będzie prowadzona od czerwca 2019 roku. W listopadzie planujemy prezentację pozyskanych rzeczy w Gmachu Głównym Muzeum przy ulicy Jagiellońskiej.

Muzeum zamierza rozpropagować akcję w całym kraju poprzez współorganizatorów, samorządy oraz internet i inne media.

Pozyskane obiekty i archiwalia wzbogacą posiadaną przez Muzeum kolekcję poświęconą 1 Pułkowi Strzelców Podhalańskich. Dary zostaną należycie zabezpieczone i posłużą do prac badawczych oraz realizacji wystaw czasowych. Ponadto zostaną opracowane i w formie cyfrowej udostępnione na stronie Muzeum:www.muzeum.sacz.pl.

Osoby zainteresowane akcją prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny, mailowy:

Dział Historyczno-Archeologiczny
Lwowska 3, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 442 04 42, wew. 24
historia@muzeum.sacz.pl

bądź pocztą tradycyjną:
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
ul. Jagiellońska 56
33-300 Nowy Sącz

 

Tags: , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!