Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Karolina Barciszewska-Kozioł „Pod powierzchnią…”.

| 30 września 2020

Urząd Miasta w Nowym Sączu oraz autorka wystawy Karolina Barciszewska-Kozioł zapraszają na wystawę fotografii pt.: „Pod powierzchnią…”. Ekspozycję fotografii będzie można oglądać w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, przy ulicy Szwedzkiej 2 w okresie od 22 września do 21 października 2020 r. w godzinach pracy Centrum Informacji Turystycznej. Wstęp wolny.

Karolina Barciszewska – Kozioł

Przewodnik Tatrzański, Taternik Jaskiniowy, Fotograf.

Urodzona w 1992 r. w Nowy Sączu, mieszka w Zakopanem, pracuje w Tatrach.

Wychowanka Nowosądeckiego Pałacu Młodzieży. Ukończyła Katolickie Liceum Plastyczne w Nowym Sączu (specjalizacja: Techniki malarskie i pozłotnicze z elementami Ikonopisarstwa), a następnie obroniła rzeźbiarski dyplom u prof. dr hab. Andrzeja Szarka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, na kierunku: Edukacja Artystyczna. Obecnie jest zaraz przed obroną pracy magisterskiej na kierunku: Edukacja Kulturalna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Od dziecka góry i sztuka przeplatały się w jej życiu. W 2017 roku została Przewodnikiem Tatrzańskim. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Przewodników Tatrzańskich, gdzie pełni funkcję sekretarza oraz jest członkiem komisji szkoleniowej. W czerwcu tego roku została Taternikiem Jaskiniowym. Kocha włóczyć się po Beskidach, Pieninach i innych górach… dlatego planuje również wyjazd w Himalaje. Poza górami interesuje się folklorem oraz fotografią górską. Aparat fotograficzny na przemian z farbami akwarelowymi towarzyszy jej od dzieciństwa. Dwukrotnie uczestniczyła w Sądeckich Talentach (2012,2014). W 2015 roku prowadziła fotorelację z Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim – Jasna-Chopok. Wielokrotnie nagradzana w międzynarodowych konkursach fotograficznych (Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Mieszkam w Beskidach, Tatry-Spiš-Pieniny itp.) Uczestniczyła w ogólnopolskich plenerach malarskich i fotograficznych oraz brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Ma na swoim koncie trzy indywidualne wystawy fotograficzne:

– 2013 r. pt. „Czarny?, Czarny!, Czarny…” – Klub Sztuki Art&Cafe, Nowy Sącz,

– 2016 r. pt. „Krok za krokiem” – Centrum Informacji Turystycznej, Nowy Sącz,

– 2020 r. pt. „Od życia dostaniesz tyle, po ile odważysz się sięgnąć” – Biblioteka Publiczna, Warszawa.

Obecna wystawa „Pod powierzchnią…” prezentuje ostatni rok z życia autorki, kiedy to poznawała Tatry z perspektywy jaskiniowej. Jest to zupełnie nowa odsłona Tatr, ponieważ wszystkie wcześniejsze wystawy prezentowały tatrzański świat na powierzchni.

Wystawa ta pokazuje jak ważne jest światło, by pokazać prawdziwe piękno i klimat niebezpiecznych jaskiń.

 

22 września – 21 października 2020

Jej fotografie są publikowane w Internecie oraz w prasie o tematyce górskiej.

Wystawa już wyeksponowana, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi tej nowej, wyjątkowej ekspozycji mieszczącej się w Galerii Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, jak również tych którzy potrafią docenić odwagę naszej sympatycznej autorki Karoliny Barciszewskiej-Kozioł, która zdobyła się na wykonanie zdjęć do tej wystawy. Również zachęcamy Państwa do wpisywania się w księgę pamiątkową autorki. ZAPRASZAMY 🙂

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!