„Mistrz” – przedpremierowy pokaz filmu z udziałem gości

| 18 sierpnia 2021

W czwartek 19 sierpnia 2021 r. zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu biograficznego MISTRZ opowiadającego historię pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który po tym jak trafił do niemieckiego obozu koncentracyjnego, by przeżyć musiał brać udział w walkach na ringu.

Bilety: 10 zł w sprzedaży od 11 sierpnia

Do nabycia: mcksokol.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/346479

Projekcję dramatu poprzedzi pokaz filmu, powstałego w ramach programu Filmoteka Małopolska, AUSCHWITZ, BOKS I CHLEB w reżyserii Gabrieli Mruszczak, będącego dokumentalną opowieścią o Pietrzykowskim, a także rejestracją prac nad filmem MISTRZ.

Po zakończeniu projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Gabrielą Mruszczak, a także z Eleonorą Szafran, córką Tadeusza Pietrzykowskiego oraz autorką jego biografii, która zostanie opublikowana we wrześniu tego roku.

AUSCHWITZ, BOKS I CHLEB
Polska, 2019, 30’, dokumentalny, reż. Gabriela Mruszczak

MISTRZ
Polska, 2020, Polska, 90’, biograficzny, dramat, reż. Maciej Barczewski

Film w reżyserii Macieja Barczewskiego (producent filmu „Najlepszy”) sięga do rozwiązań charakterystycznych dla kina sportowego, by opowiedzieć historię inspirowaną losami prawdziwej i niezwykłej postaci Tadeusza Pietrzykowskiego. W tej roli znakomity, dokonujący fizycznej transformacji na potrzeby produkcji Piotr Głowacki („Bogowie”, „Planeta singli”, „11 minut”).

Tadeusz Pietrzykowski ps. „Teddy” już od najmłodszych lat spełniał wszelkie przesłanki, by zostać wielkim pięściarzem. Tak też się stało, chociaż jego wielkość i niezłomność miała wybrzmieć w przerażających okolicznościach. W 1940 roku trafia do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, zostając tym samym jednym z pierwszych zniewolonych w tym miejscu. Nieoczekiwanie, to w warunkach obozowych stoczy dziesiątki pojedynków pięściarskich, w tym ten najważniejszy – pojedynek o życie.

źródło: /kino-sokol.pl/

Tags: , , , , , , , , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content