Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Pamięć – wystawa malarstwa Karoliny Hebdy i Wiesławy Brzezińskiej Burdackiej

| 23 lutego 2022

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorki Karolina Hebda i Wiesława Brzezińska Burdacka zapraszają na wystawę malarstwa pt. „Pamięć”. Wystawa eksponowana będzie w dniach od 7 do 31 marca 2022 r., w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2.

O wystawie:

Każdy z nas inaczej pamięta. Coś jest dla nas priorytetem do zapamiętania na zawsze natomiast inne fakty szybko zapominamy. Sztuka pozwala zachować to co chcemy zapamiętać nawet dla przyszłych pokoleń. Wystawa Pamięć jest malarskim spojrzeniem na proces magazynowania informacji przedstawionym przez dwie artystki: Karolinę Hebdę i Wiesławę Brzezińską-Burdacką. Karolina Hebda analizuje wartość pamięci i trwałości zapamiętanych informacji. Trwałą formę ulotności w jej pracach przybrały skrawki papieru. W twórczości Wiesławy Brzezińskiej-Burdackiej dostrzec można wyrażanie emocji zachowanych w pamięci. Stworzone autoportrety są wyrazem tęsknoty i nostalgii za przeszłością oraz chęcią zachowania wartościowych wspomnień.

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/366314488650834

O autorkach:

Wiesława Brzezińska Burdacka

Artystka. Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych I stopnia w Nowym Sączu oraz Sztuk Pięknych II stopnia na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych w Rzeszowie, Muszynie, Krynicy, Nowym Sączu i na Słowacji. Brała udział w plenerach międzynarodowych a jej prace zostały umieszczone w publikacjach artystycznych.

 

Karolina Hebda

Artystka, kuratorka. Absolwentka Sztuki współczesnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Studentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych II stopnia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych w Krakowie, Warszawie, Muszynie, Krynicy i w Nowym Sączu. Laureatka konkursu Cracow Art Week KRAKERS 2021 (Kuratorka wystawy Ence Pence w czyje ręce? w Muzeum Nowej Huty w Krakowie).

 

Plakat wystawy Pamięć

7 – 31 marca 2022 r.

Tags: , , ,

Kategoria: Polecane

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!